Тергов департаменти раҳбариятининг навбатдаги шахсий қабули ўтказилди
Фуқароларнинг мурожаатлари билан ишлаш тизими самарадорлигини ошириш мақсадида Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тергов департаменти томонидан мунтазам равишда шахсий ва сайёр қабуллар ўтказиб келинмоқда.
Аҳоли билан тўғридан-тўғри мулоқотни кенгайтириш, мавжуд муаммоларни аниқлаш, уларни бевосита жойида бартараф этиш мақсадида жорий йилнинг 5 август куни Тергов департаменти раҳбариятининг шахсий қабули ўтказилди.
Қабул давомида жами 103 нафар фуқароларнинг 70 дан ортиқ мурожаатлари ўрганилди. Мурожаатларнинг асосий қисми 68 таси тергов фаолиятига тааллуқли бўлиб, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ҳамда миграция ва персоналлаштириш йўналишларидаги масалалар ҳам кўриб чиқилди.
Келиб тушган мурожаатларнинг 26 таси ёки 25,2 фоизи жойида қаноатлантирилди, 6 таси ёки 5,8 фоизига тушунтириш берилди, 73 таси ёки 69 фоизи қўшимча ўрганиш талаб этганлиги боис масъул раҳбарларга топшириқлар берилди ва ижроси назоратга олинди.
Шунингдек, бир қатор фуқаролар томонидан муаммоси муваффақиятли ҳал этилгани юзасидан миннатдорчиликлар билдирилди.

Проведен очередной личный прием руководства Следственного департамента
В целях повышения эффективности системы работы с обращениями граждан Следственным департаментом при Министерстве внутренних дел регулярно проводятся личные и выездные приемы.
С целью расширения прямого диалога с населением, выявления существующих проблем и их непосредственного устранения на месте, 5 августа текущего года был проведен личный прием руководства Следственного департамента.
В ходе приёма было рассмотрено свыше 70 обращений от 103 граждан. Основная их часть — 68 обращений — касалась вопросов следственной деятельности и была детально изучена. Кроме того, внимание было уделено вопросам профилактики правонарушений, миграции и персонализации.
Из поступивших обращений 26, что составляет 25,2 процента, были удовлетворены непосредственно в ходе приёма. По 6 обращениям, или 5,8 процента, гражданам были даны разъяснения. Большинство обращений — 73, или 69 процентов — потребовали дополнительного изучения. В связи с этим ответственным руководителям были даны соответствующие поручения, исполнение которых взято на контроль.