Ички ишлар вазири ўринбосари, полковник Я.А.Абдулхаков томонидан ИИВ Академиясида магистратура тингловчилари билан давра суҳбати ўтказилди.
Жорий йилнинг 25 декабрь куни ИИВ Академиясида полковник Я.Абдулхаков томонидан “Ички ишлар органларининг тергов хизматлари фаолиятини такомиллаштириш: ислоҳотлар, муаммолар ва уларнинг ечимлари” ўқув модули доирасида магистратура тингловчилари учун очиқ мулоқот тарзда давра суҳбати ўтказилди.
Суҳбат давомида Я.Абдулхаков тингловчиларга дастлаб ички ишлар органлари тергов бўлинмаларида амалга оширилаётган ислоҳотлар, шу жумладан, ИИО фаолияти, уларнинг асосий вазифа ва функциялари, соҳада фаолият юритишнинг ўзига хос томонлари, раҳбарларнинг хизматни қай тарзда ташкил этиши, ўз устида доимий равишда ишлаши, ўзининг касбий билим ва кўникмаларини мунтазам ошириб бориши ҳақида, шунингдек, тингловчилар томонидан берилган саволлар асосида маълумотлар берилди.
Давра суҳбати давомида хизматни ташкил этиш, тергов сифати ва бошқа йўналишларга ҳам алоҳида тўхталиб, келгусида эътибор қаратилиши лозим бўлган муҳим вазифалар кўрсатиб ўтилди.

Заместитель министра внутренних дел, полковник Я.А.Абдулхаков провел круглый стол в Академии МВД со слушателями магистратуры
25 декабря текущего года полковником Я.Абдулхаковым в рамках образовательного модуля "Совершенствование деятельности следственных служб органов внутренних дел: реформы, проблемы и их решения" был проведен круглый стол в форме открытого диалога для слушателей магистратуры.
В ходе беседы Я.Абдулхаков сначала рассказал собравшимся о реформах, проводимых в следственных подразделениях органов внутренних дел, в том числе о деятельности ОВД, их основных задачах и функциях, специфических аспектах осуществления деятельности на местах, о том, как руководители должны организовывать службу, постоянно работать над собой, регулярно совершенствовать профессиональные знания и навыки, а также поделился информацией на основе вопросов, заданных слушателями.
В ходе круглого стола особое внимание было уделено организации службы, качеству расследований и другим направлениям, а также важным задачам, которым следует уделить внимание в будущем.