Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳрида Вазир ўринбосари Р.Ашроповнинг сайёр қабули бўлиб ўтди
Бугун, Ички ишлар вазири ўринбосари, полковник Р.Ашроповнинг фуқароларнинг мурожаатларини ўрганиш мақсадида Тошкент вилояти Олмалиқ шаҳрида навбатдаги сайёр қабули бўлиб ўтди.
Қабул давомида жами 46 нафар фуқародан келиб тушган 38 та мурожаат кўриб чиқилди. Уларнинг 27 таси тергов ва суриштирув фаолиятига оид бўлиб, қолганлари терговга қадар текширув, ходимларнинг хатти-ҳаракатлари, жазони ижро этиш ҳамда бошқа масалаларни ташкил этди.
Қабул жараёнида Андижон вилоятида истиқомат қилувчи бир нафар фуқародан аввал йўллаган мурожаати ижобий ҳал этилгани муносабати билан миннатдорчилик хати ҳам келиб тушди.
Шунингдек, сайёр қабул давомида вазир ўринбосари ҳамда масъул раҳбар ва ходимлар томонидан фуқаролар билан тўғридан-тўғри очиқ мулоқот ўтказилди. Натижада мурожаатларнинг 7 таси жойида ижобий ҳал этилди, 5 таси бўйича ариза муаллифларига малакали ҳуқуқий маслаҳатлар берилди. Қолган 26 та мурожаат қўшимча ўрганиш талаб этганлиги сабабли белгиланган тартибда ижрога йўналтирилиб, уларнинг ўз вақтида, тўлиқ ва холисона кўриб чиқилиши назоратга олинди.

В городе Алмалыке Ташкентской области состоялся выездной приём Заместителя министра Рамазона Ашропова.
Сегодня в городе Алмалык Ташкентской области состоялся очередной выездной личный приём граждан, проведённый заместителем министра внутренних дел, полковником Рамазон Ашропов, с целью изучения обращений населения.
В ходе приёма были рассмотрены 38 обращений, поступивших от 46 граждан. Из них 27 касались следствия и дознания, остальные — вопросов доследственной проверки, действий сотрудников, исполнения наказаний, а также иных направлений.
В процессе приёма также поступило благодарственное письмо от одного уроженца Андижанской обласи, в связи с положительным разрешением его ранее направленного обращения.
Кроме того, в ходе выездного приёма заместителем министра, а также ответственными руководителями и сотрудниками был проведён прямой и открытый диалог с гражданами. В результате 7 обращений были положительно решены на месте, по 5 обращениям заявителям даны квалифицированные правовые разъяснения. Оставшиеся 26 обращений, требующие дополнительного изучения, в установленном порядке направлены для исполнения, а их своевременное, полное и объективное рассмотрение взято на контроль.