Юк машинаси иштирокида ЙТҲ, вафот этганлар бор.
Сурхондарё. 2020 йил 15 апрель куни соат 22:30 да 4-Р 102 автомобиль йўлининг Ангор тумани “Илғор” маҳалласи ҳудудидан ўтувчи 16 км.да, 22 ёшли Ж.Т., ўзининг бошқарувида бўлган “ISUZU” русумли автомашинасини Жарқўрғон-Ангор йўналиши бўйича бошқариб келаётиб, ўзига қарама-қарши йўналишдан ҳаракатланиб келаётган 20 ёшли Ж.А., бошқарувидаги “Damas” русумли автомашинанинг йўлига чиқиб кетиб, йўл-транспорт ҳодисаси содир этган.
Натижада “Damas” русумли автомашина ҳайдовчиси Ж.А., тан жароҳати олиб, туман тиббиёт бирлашмасига ётқизилган, кўрсатилган тиббий муолажаларга қарамасдан шифохонада вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ангор туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (Транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

ДТП при участии грузового автомобиля, есть погибший
Сурхандарьинская область. 15 апреля 2020 года примерно в 22:30 часов, водитель грузового автомобиля марки “ISUZU” 22-летний Ж.Т., управляя данным автомобилем по 16 километру автомобильной дороги 4-Р 102 по направлению «Жаркурган-Ангор», пролегающей по территории махалли «Илгор» Ангорского района, выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с автомобилем марки «Damas», находившегося под управлением 20-летнего Ж.А.
В результате столкновения, водитель автомобиля “Damas” Ж.А., с телесными повреждениями был доставлен в медицинское учреждение Жаркурганского района, но не смотря на усилия врачей скончался.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Ангорского района возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекших смерть человека), в настоящее время ведется предварительное следствие.