Сирдарё вилоятида даҳшатли ЙТҲ юз берди. 5 киши вафот этган.
2020 йил 01 февраль куни тахминан соат 08:30 ларда 19 ёшли Ш.Б., ўзининг бошқарувидаги “Cobalt” русумли автомашинасида, Гулистон шаҳар 4-мавзе Гулистон кўчаси бўйлаб ўтган автомобиль йўлида “Гулистон-Зарбдор” йўналиши бўйича ҳаракатланиб кетаётганида, бошқарувни йўқотиши оқибатида йўлнинг қарама-қарши йўналишига ўтиб кетиб, фуқаро 21 ёшли С.М.,нинг бошқарувида бўлган “Damas” русумли автомашина билан тўқнашиб, йўл-транспорт ҳодисасини содир этган.
Натижада “Damas” русумли автомашина ҳайдовчиси С.М., йўловчилари 55 ёшли Ш.А., 27 ёшли Д.Э., 28 ёшли М.С.лар ҳодиса содир бўлган жойда вафот этганлар. Яна 3 нафар шахс шифохонага ётқизилган. Шунингдек 24 ёшли С.А.,га кўрсатилган тиббий ёрдамига қарамай, шифохонада вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Сирдарё вилояти ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодекининг 266-моддаси 3-қисми “а” банди (Одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситасини бошқарувчи шахс томонидан транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилган. Дастлабки тергов ҳаракатлари давом эттирилмоқда.

Трагическое ДТП в Сырдарьинской области, 5 человек погибло.
Сырдарьинская область. 1 февраля 2020 года примерно в 08:30 часов водитель автомобиля марки “Cobalt”, 19-летний Ш.Б., управляя автомобилем по автомобильной дороге “Гулистон-Зарбдор”, пролегающей по территории улицы Гулистон города Гулистан, потеряв управление выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с автомобилем марки «Damas», находившийся под управлением 21-летнего С.М.
В результате ДТП водитель автомобиля «Damas» С.М., его пассажиры, 55-летний Ш.А., 27-летний Д.Э. и 28-летний М.С. от полученных травм скончались на месте, еще три пассажира госпитализированы в медицинское учреждение, один из которых, 24-летний С.А., несмотря на усилия врачей, также скончался.
По данному факту Следственным управлением при УВД Сырдарьинской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы), ведется предварительное следствие.