Қаршида икки нафар фуқарога нисбатан фирибгарлик содир этган шахсга нисбатан ҳукм ўқилди.
2019 йил октябрь ойи бошларида, 32 ёшли Зафар З. таниши 40 ёшли К.Х.нинг ишончига кириб, ўз ер майдонида қурилиш ишларини бажариш учун 2019 йил декабрь ойигача қайтариш шарти билан 7.000.000 сўм пулларни олиб, ваъдасини бажармасдан  ўзининг эҳтиёжлари учун ишлатиб юборган.
Бундан ташқари, у 34 ёшли Ш.Н. нинг ишончига кириб, ўзининг танишлари орқали 350 АҚШ доллари эвазига Қарши шаҳрида жойлашган қурилиш объектларига ишга киритиб қўйишини айтиб, Ш.Н.дан 350 АҚШ долларини фирибгарлик йўли билан олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 1-қисми (фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, Зафар З.га Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “а” банди билан айблов эълон қилинган, жиноят иши айблов хулосаси билан судга юборилган.
Жиноят ишлари бўйича Қарши шаҳар судининг  2020 йил 03 февраль кунидаги ҳукмига кўра, Зафар З. айбдор деб топилиб, тергов жараёнида етказилган зарарни тўлиқ қоплаганлигини инобатга олиб, унга нисбатан 2 йил аҳлоқ тузатиш ишлари жазоси тайинланган.

В Карши мужчина осужден за мошенничество в отношении двух лиц.
В начале октября 2019 года 32-летний Зафар З. войдя в доверие своего знакомого 40-летнего К.Х. под предлогом строительства на своем земельном участке и возврата денег до декабря 2019 года получил от последнего 7.000.000 сум, но истратил деньги на свои нужды.
Кроме этого, также войдя в доверие 34-летнего Ш.Н., за денежное вознаграждение через своих знакомых обещал трудоустроить в один из строительных объектов в городе Карши, но при получении 350 долларов США был задержан.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). В ходе уголовного дела Зафару З. предъявлено обвинение по п. “а” ч.3 ст.168 Уголовного кодекса, уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд по подсудности.
03 февраля 2020 года Суд по уголовным делам города Карши признал Зафара З. виновным и учитывая, что он в ходе следствия возместил нанесенный материальный ущерб, избрал наказание в виде исправительных работ сроком 2 года.