Фарғонада ярим тунда “Ваз 2103” русумли автомашина олиб қочилди
Фарғона. 2020 йилнинг 25 май куни соат 01:50 да Фарғона шаҳар Саноат кўчасида жойлашган дала ҳовли олдида фуқаро 55 ёшли И.М., томонидан қаровсиз қолдирган “Ваз 2103” русумли автомашинасини номаълум шахс олиб қочганлиги аниқланган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида олиб қочилган автомашина Тошлоқ тумани Бешалиш мавзеси ҳудудидан, давлат рақами ечиб олинган ҳолда топилган.
Ҳолат юзасидан Фарғона шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Дастлабки тергов жараёнида мазкур жиноятни 28 ёшли А.И., содир этганлиги аниқланган ва процессуал тартибда ушланган.
Хурматли фуқаролар ўз бошқарувингиздаги транспорт воситаларингизни очиқ ҳолатда, қаровсиз қолдириб кетманг, огоҳ бўлинг.

В Фергане посреди ночи угнан автомобиль марки “Ваз 2103”
Ферганская область. 25 мая 2020 года примерно в 01:50 часов, неизвестный угнал оставленный на улице Саноат города Фергана автомобиль марки «Ваз 21-03», принадлежащий 55-летнему И.М.
Предпринятыми оперативно-розыскными мероприятиями, угнанный автомобиль найден на территории массива Бешалиш Ташлакского района без номерных знаков.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Фергана возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
В ходе предварительного следствия было установлено, что данное преступление было совершено 28-летним А.И., который был задержан в установлен порядке.
Уважаемые граждане не оставляйте свои транспортные средства открытыми и без присмотра, будьте бдительными.