Ҳовлининг ичидан автомашина олиб қочган шахс ушланди
Тошкент вилояти. 2020 йилнинг 13 июль кунидан 14 июль кунига ўтар кечаси соат 01:30 да 28 ёшли А.Г., Қуйичирчиқ тумани Бешкент МФЙ да яшовчи 33 ёшли А.К., нинг уйи ҳовлисига ғайриқонуний равишда кириб, ҳовлида турган “ВАЗ 2106” русумли автомашинасини ҳеч кимдан сўрамасдан ўт олдириб, кўчага олиб чиқиб Кўксарой маҳалласи томонга ҳаракатланиб кетаётганида, автомашина техник жиҳатдан носоз бўлиб бузилиб қолганлиги сабабли йўл четида қолдириб, автомашинанинг чап олд эшиги ҳамда чап эшигидаги ойнасини синдириб ҳодиса жойидан яширинган.
Ҳолат юзасидан Қуйичирчиқ туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Жиноят иши бўйича А.Г., айбланувчи тариқасида жалб қилиниб, унга нисабатан “қамоққа олиш” тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган. Ҳозирда дастлабки тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

Угнавший автомобиль прямо из дома мужчина задержан
Ташкентская область. В ночь с 13 по 14 июля 2020 года примерно в 01:30 часов 28-летний А.Г., противоправно проник в дом 33-летнего А.К., проживающего в махаллинском сходе граждан Бешкент Куйичирчикского района, где без ведома хозяев дома завел автомобиль марки «ВАЗ 2106» и выехав на улицу направился на автомобиле в сторону махалли Куксарай, однако по причине поломки автомобиля, разбив переднюю левую дверь и левое стекло, оставил автомобиль у края дороги и скрылся с места происшествия.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Куйичирчикского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
По уголовному делу А.Г. предъявлено обвинение и избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу».