Чинни идишлар ўғрилари аниқланди
Бухоро. 2020 йилнинг март ойининг ўрталаридан 02 май кунига қадар бўлган вақт оралиғида номаълум шахслар Бухоро шаҳар “Саноатчилар” кўчасида жойлашган фуқаро Л.Х., га тегишли чинни идишлар сақланадиган омборхонага кириш дарвозасини калит танлаш йўли билан очган ҳолда ғайриқонуний равишда кириб, омборхонада сақланаётган жами баҳоси 84.843.000 сўмлик турли хилдаги чинни идишларни яширин равишда талон-торож қилиб, ҳодиса содир бўлган жайцдан яширинган.
Ҳолат юзасидан Бухоро шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми “в” банди (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тергов-тезкор ҳаракаталр натижасида мазкур жиноятни 24 шли А.Х. ва 23 ёшли Х.А., лар содир этганлиги аниқланган ва талон-тарож қилинган мулкнинг бир қисми ашёвий далил тариқасида ўрнатилган тартибда расмийлаштирилиб олинган. А.Х. ва Х.А., лар гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.

Похитители фарфоровой посуды установлены
Бухарская область. С середины марта по 02 мая 2020 года, неизвестные лица, противоправно путём подбора ключей проникли на склад фарфоровой посуды, расположенные по улице «Санаотчилар» города Бухары, принадлежащий гражданину Л.Х., откуда тайно похитили фарфоровую посуду на общую сумму 84.843.000 сум и скрылись с места происшествия.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Бухара было возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража).
В ходе следственно-оперативных мероприятий было установлено, что данное преступление совершили 24-летний А.Х. и 23-летний Х.А., у которых в качестве вещественных доказательств была изъята часть похищенного имущества. А.Х. и Х.А. привлечены в качестве подозреваемых.