Кислород ишлаб чиқарувчи ускуна ўғирланди
Бухоро. 2020 йилнинг январь ойидан 27 июль кунига қадар бўлган вақт оралиғида, номаълум шахс Вобкент тумани “Работохун” МФЙ да жойлашган кислород ишлаб чиқариш шахобчасида ўрнатилган 64 ёшли И.А., га тегишли нархи 306.311.700 сўм бўлган кислород ишлаб чиқариш ускунасини яширин равишда талон-торож қилиб, ҳодиса жойидан яширинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Вобкент тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 4-қисми “а” банди (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-қидирув ҳаракатлари натижасида мазкур жиноятни 50 ёшли А.И., содир этганлиги аниқланиб, гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган ва процессуал тартибда ушланган. Ўғирланган ускуна эса Хоразм вилояти Урганч шаҳрида фаолият олиб бораётган МЧЖ ҳудудида эканлиги аниқланиб, ва ўрнатилган тартибда расмийлаштирилиб олинган. Тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

Похищено оборудование производящее кислород
Бухарская область. С января по 27 июля 2020 года неизвестное лицо с цеха по производству кислорода, расположенного в махаллинском сходе граждан «Работохун» Вобкентского района тайно похитило оборудование производящее кислород, стоимостью 306.311.700 сум, принадлежащее 64-летнему И.А. и скрылось с места происшествия.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Вобкентского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.4 ст.169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража).
Проведенными оперативно-розыскными мероприятиями было установлено, что данное преступление совершил 50-летний А.И., а похищенное оборудование обнаружено на территории ООО, ведущую свою деятельность в городе Ургенч Хорезмской области, в последствии которое было изъято в установленном порядке.