Жабрланувчининг мастлиги, талончилик содир этилишига сабаб бўлди
Наманган вилояти. 2021 йил 13 февраль куни соат 22:00 ларда номаълум шахслар Наманган шаҳри Ғалаба кўчасидан ўтиб кетаётган маст ҳолатдаги 65 ёшли Иброҳим Қ.,ни олдига бориб қўлидаги нархи 100 000 сўмлик “INOI” русумли уяли телефон аппаратини ва 150 000 сўм пулларни талончилик йўли билан қўлга киритиб, ҳодиса жойидан яширинишган. Олиб борилган терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида, ушбу жиноятни Ғалаба кўчасида яшовчи 31 ёшли Шуҳрат А., таниши “Фарҳод” билан содир қилганлиги аниқланиб, фуқаро Иброҳим Қ.,га тегишли “INOI” русумли уяли телефон аппарати ашёвий далил тариқасида расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Давлатобод туман ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Шуҳрат А.,ва “Фарҳод” исмли шахсларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 166-моддаси 2-қисми “в” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатларига киришилиб, “Фарход” исмли шахсни ушлаш чоралари кўрилмоқда.

Пьянство потерпевшего подтолкнуло злоумышленников на грабеж
Наманганская область. 13 февраля 2021 года примерно в 22:00 часов, неизвестные лица, с целю открытого хищения чужого имущества, находясь на улице “Галаба” города Наманган, увидев 65 летнего гражданина Иброхима К., в пьяном виде, подойдя последнему открыто похитили с рук его сотовый телефон марки “INOI”, стоимостью 100.000 сум и наличными
в размере 150.000 сум, после чего и скрылись с место совершения преступления.
В ходе доследственной проверки было установлено, что данное преступление совершил 31 летний Шухрат А., со своим знакомым по имени “Фарход в качестве вещественного доказательства был изъят сотовый телефон марки “INOI”.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Давлатободского района в отношении Шухрата А., и лица по имени “Фарход” возбуждено уголовное дело по п. “в” ч.2 ст.166 (Грабеж) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.