“Автомойка”га қолдирилган “Nexia-3” олиб қочилди
Тошкент шаҳри. 2021 йилнинг 22 февраль куни соат 17:30 ларда Сергели тумани Қўйлиқ даҳасида жойлашган автомашина ювиш шаҳобчасининг ёлланма ишчиси 37 ёшли Қаҳрамонжон Э.,га 29 ёшли Зиёда Р., ўзига тегишли бўлган “Nexia-3” русумли автомашинасини ювдириш мақсадида, калити билан қолдириб кетганлигидан фойдаланиб, ушбу автомашинани номаълум томонга олиб қочган.
Олиб борилган тезкор қидирув ҳаракатлари натижасида, ушбу автомашина Андижон вилояти ЙҲХБ ходимлари томонидан вилоят ҳудудида шикастланган ҳолатда топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Сергели тумани бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Қаҳрамонжон Э.,га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 267-моддаси 1-қисми (Транспорт воситасини олиб қочиш) билан жиноят иши қўзғатилган.
Ҳозирда Қаҳрамонжон Э.,ни ушлаш чоралари кўрилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар моддий бойликларингизга бефарқ бўлманг, ўзингиз танимаган шахсларга  автомашинангизни ишониб топширманг.

Оставленная на автомойке автомашина “Nexia-3” была угнана
Ташкент. 22 февраля 2021 года в 17:30 часов, 29-летняя Зиёда Р. приехала на автомойку, расположенную на массиве Куйлюк Сергилийского района на принадлежащем ей автомобиле марки «Nexia-3», после чего оставила данный автомобиль и ключи от нее работающему по частному найму на данной автомойке 37-летнему Кахромонжону Э., воспользовавшись этим злоумышленник совершил угон данного транспортного средства и скрылся в неизвестном направлении.
В ходе оперативно-розыскных мероприятий, угнанная машина была обнаружена в аварийном состоянии сотрудниками УБДД Андижанской области.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД Сергелийского района в отношении Кахрамонжона Э., возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 (Угон транспортного средства) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время принимаются меры по задержанию Кахрамонжона Э.
Уважаемые граждане не будьте безразличны к своему имуществу, не оставляйте не знакомым для Вас лицам ключи от своей автомашины незнакомым лицам!