Гиёҳвандлик воситасини ғайриқонуний сақлаш ва етиштириш аниқланди.
Тошкент вилояти. 2020 йилнинг 29 февраль куни Бўстонлиқ тумани ҳудудида ўтказилган тезкор тадбир жараёнида, Россия Федерацияси фуқароси 52 ёшли Г.О., “Чорбоғ” қўрғонида жойлашган дала ҳовлисида 42,14 грамм “марихуана” гиёҳванд воситасини сақлаб келаётганлиги, бундан ташқари гул тувакларида 51 туб гиёҳванд ўсимликларини етиштириб парваришлаб келаётганлиги аниқланган. Тадбир давомида аниқланган гиёҳвандлик воситалари ва ўсимликлар ўрнатилган тартибда расмийлаштириб олинган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бўстонлиқ тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 276-моддаси 2-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган ва Г.О., гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган. Дастлабки тергов ҳаракатлари давом этмоқда.

Обнаружен факт незаконного хранения наркотиков культивирования наркотикосодержащих растений.
Ташкентская область. 29 февраля 2020 года на территории Бостанлыкского района, при оперативном мероприятии проведенного сотрудниками ОВД, было установлено что гражданин Российской Федерации 52-летний Г.О. незаконно хранит на дачной усадьбе, расположенном в посёлке “Чорбог”, Бостанлыкского района наркотические средства “марихуана” общим весом 42,14 грамм и незаконно культивирует 51 кустов наркотикосодержащих растений в цветочных горшках. Обнаруженные наркотические средства и растения были изъяты в установленном порядке.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Бостанлыкского района возбуждено уголовное дело по п. “а” ч.2 ст. 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, Г.О. привлечен в качестве подозреваемого ведется предварительное следствие.