Ҳайдовчининг эътиборсизлиги оқибатида 2 ёшли гўдак ҳаётдан кўз юмди.
Қашқадарё. 2020 йилнинг 27 май куни соат 09:00 да ҳайдовчи 22 ёшли Н.Т., бошқарувида бўлган “Damas” русумли автомашинасида Китоб тумани Искана қишлоғининг ички йўлидан ҳаракатланиб келаётган вақтда автомашинанинг олд томонида ўйнаб юрган вояга етмаган 2 ёшли С.М., ни уриб юбориб, йўл-транспорт ҳодисаси содир қилган.
Натижада вояга етмаган С.М., тан жароҳати олиб, ҳодиса жойда вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Китоб тумани ИИБ ҳузуридаги Тергов бўлинмаси томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми (одам ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар, ўз фарзандлирингизни эътибордан четда қолдирманг, шу каби ачинарли ҳолатларни олдини олиш мақсадида фарзандларингизни кун давомида назорат қилиб боринг.
Ҳайдовчилар эътиборига транспорт воситасини бошқариш вақтида амалдаги “Йўл ҳаракати қоидаларига” амал қилишингизни ва хушёр бўлишингизни сўраймиз!

Невнимательность водителя стоила жизни несовершеннолетнего ребёнка
Кашкадарьинская область. 27 мая 2020 года примерно в 09:00 часов, водитель автомобиля марки «Damas» 22-летний Н.Т., управляя автомобилем по внутренней дороге посёлка Искана Китабского района, наехал на несовершеннолетнего двух годовалого С.М., совершив тем самым дорожно-транспортное происшествие.
В результате наезда несовершеннолетний С.М, получив телесные повреждения скончался на месте происшествия.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Китабского района возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека) ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане в целях пресечения подобных инцидентов убедительно просим Вам не оставлять без присмотра своих детей и контролировать их в течение дня.
Вниманию водителей, строго соблюдайте действующие «Правила дорожного движения» при управлении транспортными средствами.