Наманган вилояти. 2019 йилнинг июль ойидан октябрь ойига қадар бўлган вақт оралиғида, 24 ёшли Муҳаммадали А., ўзганинг мулкини фирибгарлик йўли билан қўлга киритиш мақсадида, Наманган шаҳрининг турли ҳудудларида 40 ёшли Аҳрор А., ва 54 ёшли Исмоил И.,ларнинг ишончига кириб, уларга тегишли “HUNDAI PORTER” русумли автомашиналарини ҳар бирига 11.500 АҚШ долларидан сотиб беришини айтиб, ушбу автомашиналарни ўзга шахсларга сотиб юбориб, пулларни шахсий эҳтиёжларига сарфлаб юборган.
Мазкур ҳолат юзасидан Наманган шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан Муҳаммадали А., га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “Б” банди (Фирибгарлик) билан жиноят иши қўзғатилиб, гумон қилинувчи тариқасида жалб қилинган.
Ҳурматли фуқаролар, мулкларингиз ва пулларингизни нотаниш ҳамда ҳалол инсон сифатида Сизга таниш бўлмаган инсонларга ўз хоҳишингиз билан берманг. Фирибгарларни тўрига тушмаслик ўз қўлингизда.

Не добросовестный «посредник», по продажам автомашин «HUNDAI PORTER»
Наманганская область. В период с июля по октябрь месяцы 2019 года 24-летний Мухаммадали А., в целях завладения чужим имуществом путём обмана, вошёл в доверие к гражданам различных районов города Намангана, а именно 40-летнему Ахрору А. и 54-летнему Исмоилу И. пообещав им продать принадлежащие им автомашины марок “HUNDAI PORTER”  за 11.500 долларов США, после чего продав данные автомашины вырученные деньги потратил на собственные нужды.
По данному факту Следственным отделом при УВД города Намангана в отношении Мухаммадали А. возбуждено уголовное дело по п. «б» ч.3 ст.168 (мошенничество) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время злоумышленник привлечён по данному уголовному делу в качестве подозреваемого.
Уважаемые граждане не будьте столь доверчивы, не передавайте нажитое Вами столь кропотливым путём имущество не знакомым для Вас лицам.