Eshik ochiq, kalit o‘t oldirish joyida ekan: "egasiga kerak bo‘lmasa, menga kerak" deb o‘ylab xato qildi
Toshkent shahri. 2021 yilning 07 yanvar kuni taxminan soat 11:30 dan 12:00 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida, nomaʼlum shaxs transport vositasini olib qochish maqsadida, Chilonzor tumani TXAY ko‘chasining “Toshkent savdo markazi” bozoriga tutashgan qismida bo‘la turib, shu yerda qarovsiz qoldirilgan, 35 yoshli Asror K.,ga tegishli bo‘lgan oq rangli “NEXIA 2” rusumli avtomashinasining eshigi qulflanmasdan ochiq holda turganligidan foydalanib, mazkur avtoulovni boshqarib, nomaʼlum tomonga olib qochib ketgan.
Mazkur holat yuzasidan Chilonzor tumani buyicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan nomaʼlum shaxsga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Olib borilgan tergov-tezkor harakatlari davomida oq rangli “NEXIA 2” rusumli avtomashina Toshkent viloyati Bekobod tumani  hududidan texnik soz holatda topilgan va ushbu jinoyatni 36 yoshli Sherzod X. sodir etganligi aniqlangan.
Dastlabki tergov jarayonida Sherzod X., protsessual tartibda ushlanib unga nisbatan ayblov eʼlon qilingan va “qamoqqa olish” tarzidagi ehtiyot chorasi tanlangan.
Hurmatli fuqarolar moddiy boyliklaringizga befark bo‘lmang, avtomashinani qulflanganligiga ishonch hosil qiling va kalitni o‘t oldirish joyida qoldirmang.

«Если не нужно владельцу, то нужно мне» подумал угонщик увидев ключ оставленный в замке зажигания и ошибся
Ташкент. 07 января 2021 года в промежутке времени с 11:30 по 12:00 часов, неизвестное лицо с целью угона транспортного средства, будучи около дороги ТКАД проходившее через «Ташкентский торговый центр»  расположенного в Чиланзарском районе, воспользовавшись, что автомобиль марки “NEXIA 2” белого цвета, принадлежавшая 35 летнему Асрору К., была оставлена у обочины дороги с не запертыми дверьми, угнал данное транспортное средство и скрылся в неизвестном направлении.
По данному факту Следственным отделением при УКД ОВД Чиланзарского района в отношении неизвестного лица было возбуждено уголовное дело по пункту части 1 статьи 267 (угон транспортного средства) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Проведенными следственно-оперативными мероприятиями было установлено местонахождение транспортного средства и имя преступника кем оказался 36 летний Шерзод Х., который угнав автомобиль, бросил его в Бекабадском районе Ташкентской области.
В период предварительного следствия Шерзоду Х., было предъявлено обвинение по вышеуказанной статье и в качестве меры пресечения была избрана «заключение под стражу»
Уважаемые граждане не будьте безразличны своему имуществу. Не оставляйте двери автомашины не запертыми, а ключ  в замке зажигание.