Ellikqalʼa tumanida sayyor qabul bo‘lib o‘tdi
2020 yil 21 oktyabr kuni, Ellikqalʼa tumani Madaniyat saroyining hovlisida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha xalq qabulxonasi boshlig‘i S.Xudaybergenov, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar kengashi raisining o‘rinbosari E.Durdiyev, Qoraqalpog‘iston Respublikasi prokurorining o‘rinbosari adliya maslahatchisi R.Bauaddinov, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vaziri o‘rinbosari podpolkovnik M.Raxmatullayev hamda tuman barcha sektor rahbarlari tomonidan Ellikqalʼa tumani aholisi uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabul davomida, vazir o‘rinbosari M.Raxmatullayev tomonidan bir nechta fuqarolarning murojaatlari qabul qilindi.
Jumladan, Ellikqalʼa tuman IIB probatsiya hisobida turuvchi o‘g‘lini probatsiya hisobidan chiqarishda amaliy yordam so‘ragan va
sobiq turmush o‘rtog‘idan farzandini qaytarib olib berish yuzasidan qilingan murojaatlar ko‘rib chiqildi.
Vazir o‘rinbosari M.Raxmatullayev tomonidan murojaatlar yuzasidan huquqiy tushuntirish berildi hamda ularning arizalari qabul qilinib, ijrosi nazoratga olindi.

В Элликалинском районе состоялся выездной прием граждан
21 октября 2020 года во дворе Дворца культуры Элликкалинского района заведующий Народной приемной Президента Республики Каракалпакстан С.Худайбергенов, заместитель Председателя Совета Министров Республики Каракалпакстан Э.Дурдиев, заместитель прокурора Республики Каракалпакстан Р.Бауаддин, заместитель министра внутренних дел Республики Каракалпакстан М.Рахматуллаев, а так же руководители всех секторов провели выездной прием среди жителей Элликкалинского района.
В ходе визита со стороны зам министра М.Рахматуллаевым были рассмотрены обращения от нескольких граждан.
В частности, вопрос об оказании практической помощи о «снятия с учёта его сына, находящегося на испытательном сроке в ОВД Элликкалинского района» и вопрос о «возвращение ребенка от бывшего супруга».
Заместитель министра М.Рахматуллаев дал юридические разъяснения по по поступившим обращениям и их исполнение было взято на контроль.