Bozorda o‘zini ko‘rsatmoqchi bo‘lgan shaxsga jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Surxondaryo. 2020 yilning 27 may kuni soat 04:20 da 31 yoshli A.R., o‘zning xatti-harakatlari bilan jamoat tartibini buzayotganligini va jamiyatga nisbatan ochiqdan-ochiq hurmatsizlik qilayotganligini yaqqol anglagan holda, jamoat joyi hisoblangan Oltinsoy tumani “Shakarqamish” mahallasi hududida joylashgan “Do‘g‘oba” dehqon bozorida fuqarolarning osoyishtaligini buzib, voyaga yetmagan 16 yoshli Q.Yu., ni hech bir sababsiz chap ko‘z sohasiga jism bilan qasddan urib, unga “og‘ir” tan jarohati yetkazgan.
Holat yuzasidan Oltinsoy tuman IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “e” bandi (bezorilik oqibatida qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.

В отношении бунтаря на рынке возбуждено уголовное дело
Сурхандарьинская область. 27 мая 2020 года примерно в 04:20 часов 31-летний А.Р., будучи на территории торгового рынка “Дугоба дехкон озик-овкат”, являющимся общественным местом, расположенного в махалинском сходе граждан “Шакаркамиш” Алтынсайского района, умышленно пренебрегая правилами поведения в обществе и открыто проявляя неуважение к обществу, нарушая спокойствие граждан, умышленно и беспричинно нанес тупым предметом удар в область левого глаза несовершеннолетнего 16-летнего К.Ю., чем нанес последнему “тяжкие” телесные повреждения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Алтынсайсского района возбуждено уголовное дело по п. “е” ч.2 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесения тяжких телесных повреждений из хулиганских побуждений). Ведется предварительное следствие.