Navoiy viloyatida muqaddam sudlangan giyohvandlik vositalari o‘tkazgan shaxsga nisbatan hukm o‘qildi.
2019 yil 11 noyabr' kuni taxminan soat 19:00 larda Navoiy viloyati IIB xodimlari tomonidan Karmana tumanida o‘tkazilgan tezkor tadbir jarayonida, muqaddam sudlangan 37 yoshli Fazliddin S. 2,73 gramm “marixuana” giyohvandlik vositasini 400.000 so‘m evaziga sotayotgan vaqtida ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan Karmana tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Fazliddin S.,ga nisbatan tegishli modda bilan ayb e'lon qilingan va chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lganligi, tergovga yaqindan yordam berganligi uchun unga nisbatan “shaxsiy kafillik” ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.
Jinoyat ishlari bo‘yicha Konimex tuman sudining 2020 yil 04 fevral' kungi hukmiga ko‘ra, Fazliddin S. O‘zbekiston Respublikasi JKning 273-moddasi 2-qismi bilan aybdor deb topilib, u sud zalida qamoqqa olingan va unga umumiy tartibli koloniyada o‘tash sharti bilan 2 yil 8 oy muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlangan.

В Навоиской области осудили ранее судимого мужчину, сбывавшего наркотики.
11 ноября 2019 года примерно в 19:00 часов на территории района Кармана сотрудниками УВД Навоиской области при сбыте 2,73 грамм наркотического средства «марихуана» за 400.000 сум был задержан ранее судимый 37-летний Фазлиддин С.
По данному факту Следственным отделом при ОВД района Кармана было возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (сбыт наркотических средств в значительном размере), в ходе расследования Фазлиддину С. было предъявлено обвинение по соответствующей статье и в связи с тем, что Фазлиддин С. раскаялся, чистосердечно признал свою вину и оказал содействие следствию в отношении него была избрана мера пресечения в виде «личного поручительства».
04 февраля 2020 года примерно Судом по уголовным делам Конимехского района Фазлиддин С. был признан виновным в совершении преступления, предусмотренного ч.2 ст. 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Фазлиддин С. был взят под стражу в зале суда и в отношении него на основании приговора суда было избрано наказание в виде лишения свободы сроком 2 года и 8 месяцев с отбыванием наказания в колонии общего режима.