G‘ijduvonda qimorxona tashkil qilgan shaxs ushlandi
Buxoro. 2020 yil 29 may kunidan 30 may kuniga o‘tar kechasi soat taxminan 01:20 larda G‘ijduvon tumani bo‘yicha IIO FMB xodimlari tomonidan G‘ijduvon tumani Degrezon ko‘chasida yashovchi 27 yoshli M.R., uyida tavakkalchilikka asoslangan qimor o‘yini tashkil qilib, fuqarolar I.Q., A.K., S.Sh., O.K., larning qimor karta o‘ynashlari uchun mehmonxonadan joy ajratib, sharoit yaratib berib, qimorxona tashkil qilganligi aniqlanib, pullar va kartalar tegishli tartibda hujjatlashtirib olingan.
Holat yuzasidan G‘ijduvon tumani bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan M.R.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 278-moddasi 1-qismi (Qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa o‘yinlarni tashkil etish hamda o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Гиждуване задержан мужчина организовавший притон для азартных игр
Бухарская область. В ночь с 29 мая по 30 мая 2020 года примерно в 01:20 часов сотрудниками УКД ОВД Гиждуванского района было установлено, что 27-летний М.Р., в своем доме, расположенного по улице Дегрезон Гиждуванского района организовал притон для проведения азартных игр и в гостиной комнате дома создал условия для игры в карты гражданам И.К., А.К., С.Ш. и О.К., в ходе осмотра дома в установленном порядке были изъяты игральные карты и деньги поставленные на кон игры.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Гиждуванского района в отношении М.Р. возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.278 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр). В настоящее время ведется предварительное следствие.