Fargʼona. 2020 yilning 11 iyun kuni Fargʼona shahar Farobiy koʼchasida yashovchi 33 yoshli S.K., Oltiariq tumani IIB, ga qoʼngʼiroq qilib, shu kuni soat
14:00 da Oltiariq tumani Sharq MFY hududida joylashgan avtomobillarni yuvish shahobchasiga oʼziga tegishli boʼlgan “Nexia-3” rusumli avtomashinani yuvdirish uchun qoldirib, soat 15:30 da avtomashinasini olib ketish uchun kelgan vaqtida avtomashina joyida yoʼq ekanligini bildirgan.
Olib borilgan tezkor qidiruv harakatlari davomida S.K., ga tegishli “Nexia-3” rusumli avtomashina Fargʼona shahar Аl-Xorazmiy MFY hududidan topilib, avtomashinani 38 yoshli O.F., olib qochganligi aniqlangan.
Holat yuzasidan Oltiariq tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Dastlabki tergov jarayonida O.F., gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilinib, protsessual tartibda ushlangan.
Hurmatli fuqarolar yuqoridagi kabi jinoyatlarning oldini olish maqsadida boshqaruvingizdagi transport vositalarini doʼkon oldida, avtomashinalarni yuvish shahobchasida yoki boshqa joylarda qarovsiz qoldirib ketmang, ehtiyot boʼling.

В Фергане с автомойки угнан автомобиль
Ферганская область. 11 июня 2020 года 33-летний С.К. обратился в ОВД Алтыарыкского района по телефону и сообщил, что примерно в 14:00 часов того же дня оставил свой автомобиль марки “Nexia-3” на автомобильную мойку, расположенной на территории махаллинского схода граждан Шарк Алтыарыкского района, после чего в 15:30 часов вернулся и обнаружил, что его автомобиль отсутсвует на оставленном месте.
Предпринятыми оперативно-розыскными мероприятиями угнанный автомобиль был обнаружен на территории махаллинского схода граждан и было установленно, что данный автомобиль угнал 38-летний О.Ф.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Алтыарыкского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства). О.Ф. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке.