Uchquduqda sodir boʼlgan YTHda 2 nafar shaxslar vafot etgan
Navoiy. 2020 yilning 22 sentyabrь kuni soat 17:00 da 21 yoshli N.D., boshqaruvida boʼlgan “Lacetti” rusumli avtomashinada “Uchquduq-Navoiy” yoʼnalishi boʼylab harakatlanib ketayotganida Uchquduq tumani xududidan oʼtgan А-379 yoʼlining 282 km.da boshqaruvni yoʼqotib qarama-qarshi yoʼnalishga chiqib ketishi oqibatida ushbu yoʼnalishda harakatlanib kelayotgan 24 yoshli J.J., ning boshqaruvida boʼlgan “Nexia” rusumli avtomashina bilan toʼqnashib, yoʼl- transport hodisasini sodir etgan.
Natijada “Nexia” rusumli avtomashinada boʼlgan yoʼlovchilar 26 yoshli S.M. va 57 yoshli R.D., (ayol) lar hodisa joyida vafot etgan. Yana 3 nafar yoʼlovchi turli darajadagi tan jarohatlari bilan tibbiyot muassasasiga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Navoiy viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-modda 3-qismi “a” bandi (Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

В ДТП В Учкудукском районе погибло два человека
Навоийская область. 22 сентября 2020 года примерно в 17:00 часов водитель автомобиля марки “Lacetti” 21-летний Н.Д., управляя автомобилем по автомобильной дороге А-379 “Учкудук-Навоий”, на 282 километре дороги выехал на встречную полосу движения, где совершил столкновение с автомобилем марки “Nexia”, находившегося под управлением 24-летнего Ж.Ж.
В результате столкновения пассажиры автомобиля “Nexia” 26-летний С.М. и 57-летняя Р.Д. от полученных телесных повреждений скончалась на месте происшествия. Еще три пассажира с различными телесными повреждениями доставлены в медицинское учреждение.
По данному факту Следственным управлением при УВД Навоийской области возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы). Ведется предварительное следствие.