«Spark» va «Zil» avtomashinalarining toʼqnashuvi, haydovchining oʼlimiga sabab boʼldi.
Qashqadaryo. 2020 yilning 20 aprel kuni soat 21:30 da 32 yoshli Sh.S., «Spark» rusumli avtomashinasini, “Koson-Muborak” yoʼnalishi boʼylab boshqarib ketyotib, А-380  yoʼlning 121 kilometrida qarama-qarshi yoʼlga chiqib ketib, shu yoʼnalishda harakatlanib kelayotgan 41 yoshli D.X., ning boshqaruvida boʼlgan «Zil» rusumli yuk avtomashinasiga urilib, yoʼl-transport hodisasi sodir etgan.
Natijada «Spark» avtomashina haydovchisi Sh.S., hodisa joyida ogʼir tan jarohati olib vafot etgan.
Holat yuzasidan Muborak tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (odam oʼlimiga olib kelgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli fuqarolar, amaldagi yoʼl harakati qoidalariga soʼzsiz rioya qilishingizni, transport vositasini boshqarishdan oldin, uning texnik holatini tekshirib va xushyor holda boshqarishingizni soʼraymiz.

Столкновение автомобилей "Spark" и "Зил", стало причиной гибели водителя
Кашкадарьинская область. 20 апреля 2020 года примерно в 21:20 часов, 32-летний Ш.С. управляя автомобилем марки «Spark» по 121 километру автомобильной дороги А-380 со стороны Косонского района в сторону Мубаракского района, выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с грузовым автомобилем марки “Зил”, находившегося под управлением 41-летнего Д.Х.
В результате столкновения водитель автомобиля «Spark» от полученных телесных повреждений скончался на месте происшествия.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Мубаракского района возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекших смерть человека). В настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане, убедительно просим неукоснительно соблюдать действующие правила дорожного движения, проверять техническую исправность транспортного средства и быть бдительными при его вождении.