Qoramol egasiga qaytarildi
2018 yil 13 oktyabrdan 14 oktyabrga o’tar kechasi, noma’lum shaxs Surxondaryo viloyat Sho’rchi tumanida yashovchi fuqaro S.Z.ning uyiga g’ayriqonuniy ravishda kirib, hovlisidan bir bosh qoramolini o’g’irlab, hodisa joyidan yashiringan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida, ushbu jinoyatni fuqaro I.B sodir etganligi aniqlanib, ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi (o’g’rilik, o’zganing mol-mulkini uy-joy, omborxona yoki boshqa xonaga g’ayriqonuniy ravishda kirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Скот возвращен к владельцу
В ночь с 13 на 14 октября 2018 года, неустановленное лицо с целью тайного хищения чужого имущества противоправно проникнув на территорию дом гражданки С.З., расположенный в Шурчинском районе Сурхандарьинской области, похитило её корову и скрылось с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел было установлено, что данное преступление совершил гражданин И.Б., у которого изъято в качестве вещественного доказательства корова.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “г” части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.