Qarovsiz qoldirilgan yuk avtomashinasidan dizel' yoqilg‘isi o‘g‘irlandi, g‘araz niyatli shaxslar ushlandi.
Toshkent viloyati. 2020 yilning 14 fevral' kuni tunda, noma'lum shaxslar,  “Toshkent-Termiz” avtomobil' yo‘lining Chinoz tumani Birlik mahallasi hududidan o‘tuvchi 862 kilometrida, Ukraina fuqarosi 46 yoshli A.K.ning boshqaruvidagi “DAF” rusumli yuk mashinasi qarovsiz qoldirilganligidan foydalanib, uning yoqilg‘i bakidan 700 litr dizel' yoqilg‘isini yashirin ravishda to‘kib olib o‘g‘irlab, hodisa joyidan yashiringanlar.
Olib borilgan tezkor qidiruv tadbirlari natijasida aniqlanishicha, ushbu jinoyatni 29 yoshli A.Z., 33 yoshli A.X., 30 yoshli B.Yu. va 34 yoshli I.A.lar sodir etganliklari aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Chinoz tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “b” bandi (bir guruh shaxslar tomonidan sodir etilgan o‘g‘irlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. G‘araz niyatli shaxslarga nisbatan ayblov e'lon qilingan va ularga nisbatan “qamoqqa olish” tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari davom ettirilmoqda.

С оставленного без присмотра грузового автомобиля похищено дизельное топливо, злоумышленники задержаны.
Ташкентская область. В ночь на 14 февраля 2020 года на 862 километре автомобильной дороги “Ташкент-Термез”, пролегающей по территории махалли “Бирлик” Чиназского района, неизвестные тайно слили с топливного бака и похитили 700 литров дизельного топлива с грузового автомобиля марки “DAF”, оставленного без присмотра и находившегося под управлением гражданина Украины 46-летнего А.К.
Предпринятыми мерами установлено, что данное преступление совершили 29-летний А.З., 33-летний А.Х., 34-летний И.А. и 30-летний Б.Ю.
По данному факту Следственным департаментом при МВД Республики Узбекистан возбуждено уголовное дело по п. “б” ч.2 ст. 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража совершённая группой лиц). Злоумышленникам предъявлено обвинение и избрана мера пресечения в виде “заключения под стражу”.