Kuch ishlatib pul ishlashmoqchi bo‘lishdi
Farg‘ona viloyati. 2021 yilning 09 may kuni soat 00:20 larda 31 yoshli Q.Gulasal Farg‘ona shahri Sarxad ko‘chasida joylashgan yashash xonadoniga Bozorboshi ko‘chasi bo‘ylab kelayotgan vaqtida uning orqasidan ikki nafar nomaʼlum shaxslar kelib, hayoti va sog‘lig‘i uchun xavfli bo‘lmagan zo‘rlik ishlatib, qo‘lidagi narxi 800 000 so‘mlik “Samsung J 2” rusumli telefon apparati, ichida jami 377 000 so‘m pullari va fuqarolik pasporti bo‘lgan sumkasini talonchilik yo‘li bilan qo‘lga kiritib, hodisa joyidan yashiringanlar.
Olib borilgan tezkor qidiruv harakatlari davomida ushbu jinoyatni Oltiariq tumanida yashovchi 18 yoshli M.Abbos va 19 yoshli R.Jamoliddinlar sodir etganliklari aniqlanib, ulardan Q.Gulasalning fuqarolik pasporti ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Farg‘ona shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan M.Abbos va R.Jamoliddinlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi (talonchilik) va 227-moddasi (Hujjatlarni egallash, nobud qilish, ularga shikast yetkazish yoki ularni yashirish)bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlanganlar.

Решили нажиться, применив силу
Ферганская область. 09 мая текущего года примерно в 00:20 часов, когда 31-летняя К. Гуласал возвращалась к своему дому, расположенному на улице Сархад города Ферганы по улице Бозорбоши, в это время на нее сзади напало двое неизвестных лиц и применив силу не опасную для ее жизни и здоровья завладели ее мобильным телефоном марки “Samsung J 2” стоимостью 800.000 сум, а так же ее женской сумочкой в которой находились деньги в размере 377.000 сум и гражданский паспорт, после чего скрылись с места происшествия.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий, было установлено, что данное преступление совершено сто стороны 18-летнего М. Аббоса и 19-летнего Р. Жамолиддина у которых в качестве вещественного доказательства был изъят гражданский паспорт принадлежащий К. Гуласал.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД города Ферганы в отношении М. Аббоса и Р. Жамолиддина возбуждено уголовное дело по ст. 166 (грабёж) и ст. 227 (Завладение , уничтожение, повреждение или сокрытие документов, штампов, печатей, бланков, государственных номерных знаков автомототранспортных средств и их прицепов (полуприцепов)) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В настоящее время оба грабителя задержаны в процессуальном порядке.