Noyabr oyidagi jinoyat fosh etildi
2018 yil 30 noyabr kuni soat taxminan 17:45da, noma'lum shaxs Samarqand viloyat Samarqand shahrida yashovchi fuqaro B.G.ning uyiga kalit tanlash yo’li bilan ga’yriqonuniy ravishda kirib, xonadondan 700.000 so’m va 100 AQSh dollari miqdoridagi pul mablag’lari hamda umumiy qiymati 21.000.000 so’mlik zargarlik buyumlarini yashirin ravishda talon-toroj qilib, hodisa sodir bo’lgan joydan yashiringan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi «g» bandi (o’g’rilik, o’zganing mol-mulkini uy-joy, omborxona yoki boshqa xonaga g’ayriqonuniy ravishda kirib, yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida ushbu jinoyatni fuqaro B.A. sodir etganligi aniqlanib, ashyoviy dalillar bilan ushlandi.

Раскрыто преступление совершенное в ноябре месяце
30 ноября 2018 года примерно в 17:45 часов, в городе Самарканд Самаркандской области, неизвестное лицо противоправно проникнув в дом гражданки Б.Г., тайно похитил денежные средства в размере 700.000 сум, 100 долларов США и ювелирные изделия на общую сумму 21.000.000 сум, после чего скрылся с места преступления.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «г» части 2 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, с противоправным проникновением в жилище, хранилище или иное помещение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведения следственных действий по выявлению лица, совершившего вышеуказанного преступления был установлен и задержан гражданин Б.А., у которого были изъяты вещественные доказательства.