Tanishiga shisha sinig‘i bilan tan jarohati yetkazdi
Qoraqalpog‘iston. 2020 yilning 09 iyun' kuni soat 18:30 da Qonliko‘l tumani "Jaңakal'a" ovul fuqarolar yig‘inida yashovchi 36 yoshli A.T., tanishi 30 yoshli B.D., bilan birgalikda spirtli ichimlik ichib o‘tirgan vaqtida, o‘zaro janjallashib qolib, janjal davomida A.T., mast holatda shu yerda turgan aroq shisha idishini sindirib, ushbu singan idish bo‘lagi bilan B.D., ning qorin qismiga bir necha marotaba urib, unga tan jarohat yetkazgan.
Natijada B.D., tan jarohatlari bilan tuman tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Holat Qonliko‘l tumani IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Ранил знакомого осколком бутылки
Республика Каркалпакстан. 09 июня 2020 года примерно в 18:30 часов житель аулского схода граждан “Жанакалъа” Конликульского района 36-летний А.Т., распил спиртные напитки со своим знакомым 30-летним Б.Д., в ходе распития спиртных напитков между ними возникла ссора, в ходе которой А.Т. в состоянии алкогольного опьянения разбил бутылку из-под водки и осколком бутылки ранил Б.Д. в области живота.
В результате чего Б.Д. с телесными повреждениями был доставлен в районное медицинское учреждение.
По данному факту Следственной группой при ОВД Коникульского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений), в настоящее время ведется предварительное следствие.