Qashqadaryo. Qarshi shahrida joylashgan MChJ ijrochi direktori, 33 yoshli L.E., shu MChJ taʼsischisi 32 yoshli I.M., va gʼaznachisi 47 yoshli J.Sh., lar bilan oldindan oʼzaro jinoiy til biriktirib, 2020 yil 8 yanvarь kunidan 15-fevralь kuniga qadar boʼlgan vaqt oraligʼida fuqarolarga “Qarshi-Moskva”, “Samarqand-Moskva” va “Toshkent-Moskva” yoʼnalishlari boʼyicha avia reyslar uchun noqonuniy, roʼyxatdan oʼtmagan chiptalar sotib, jami 38 nafar fuqarolarning jami 75.284.476 soʼm miqdoridagi pullarini firibgarlik yoʼli bilan qoʼlga kiritib, ushbu pullarni oʼzlarining ehtiyojlari uchun sarflab yuborganliklari aniqlangan.
Qarshi shahri boʼyicha IIO FMB 2-sonli IIB Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “a,b” bandlari (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari davom etmoqda.

Поездки не будет. Билет оказался не действительным
Кашкадарьинская область. Исполнительный директор 33-летний Л.Э., учредитель 32-летний И.М. и кассир 47-летний Ж.Ш. одного из ООО, расположенного в городе Карши, заранее вступив в преступный сговор, с 08 января по 15 февраля 2020 года, распродали 38 гражданам не действительные и не зарегистрированные авиабилеты по рейсам «Карши-Москва», «Самарканд-Москва» и «Ташкент-Москва» на общую сумму 75.284.476 сум, вырученные деньги истратила на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при УКД 2-го ОВД города Карши возбуждено уголовное дело по п.п. «а,б» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество), по уголовному делу ведется предварительное следствие.