Arzimagan mushtlashuv o‘lim bilan tugadi.
2020 yil 20 fevral' kuni 66 yoshli X.T. yuz va chap ko‘z jarohatlari bilan Bulung‘ur tumani tibbiyot birlashmasiga murojaat qilgan. Bulung‘ur tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari o‘tkazilganida, X.T.ni fuqaro 32 yoshli D.X. urganligi aniqlangan.
2020 yil 23 fevral' kuni X.T.,ga ko‘rsatilgan tibbiy muolajalarga qaramasdan shifoxonada vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Bulung‘ur tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. D.X. gumon qilinuvchi tariqasida ishtirok etishga jalb qilingan va prosessual tartibda ushlangan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari davom etmoqda.

Побои закончившиеся летальным исходом.
20 февраля 2020 года в медицинское учреждение Булунгурского района обратился 66-летний Х.Т. с травмами в области лица и левого глаза, о чем было сообщено в ОВД. По данному факту Следственным отделом при ОВД Булунгарского района была проведена доследственная проверка, в ходе которой было установлено, что Х.Т. был избит 22-летним Д.Х.
Однако 23 февраля 2020 года несмотря на усилия врачей Х.Т. скончался от полученных травм.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Булунгурского района было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений), Д.Х. привлечен в качестве подозреваемого и задержан в процессуальном порядке. Предварительное следствие продолжается.