Qasddan badanga og'ir shikast etkazildi
2018 yil 16 sentyabr kuni soat taxminan 18:20da, fuqaro N.G. spirtli ichimlik iste'mol qilgan holda, Qashqadaryo viloyat Kitob tumanida joylashgan “Kitob dehqon bozori” MChJ ro'parasida tanishi S.Sh. bilan o'rtalarida kelib chiqqan o'zaro janjal oqibatida, uning bo'yin qismiga pichoq bilan urib, og'ir tan jarohati etkazgan. Natijada S.Sh. kasalxonaga yotqizilgan. N.G. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi «e» bandi (qasddan badanga og'ir shikast etkazish, bezorilik oqibatida) bilan jinoyat ishi qo'zg'atilgan bo'lib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Нанесено тяжкое телесное повреждение
16 сентября 2018 года, примерно в 18:20 часов, гражданин Н.Г., находясь возле ООО “Китоб дехкон бозор”, расположенного в Китабском районе Кашкадарьинской области, на почве ссоры со своим знакомым С.Ш. нанес ему ножевое ранение в область живота. В результате полученных телесных повреждений С.Ш. был госпитализирован, а Н.Г. задержан.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «е» части 2 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение, причиненное, из хулиганских побуждений) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.