Odamni o'limiga olib kelishi mumkin edi
2018 yil 16 sentyabr kuni soat taxminan 21:00da, fuqaro N.X. Toshkent viloyat Parkent tuman hududida U.L. bilan o'rtlarida kelib chiqqan o'zaro janjal oqibatida, uning yuziga qo'li bilan urgan vaqtida u boshi bilan erga yiqilib, og'ir tan jarohati olib, kasalxonaga yotqizilgan. Sh.N. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og'ir shikast etkazish) bilan jinoyat ishi qo'zg'atilgan bo'lib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Могло повлечь смерти потерпевшего
16 сентября 2018 года, примерно в 21:00 часов, гражданин Н.Х., находясь на территории Паркентского района Ташкентской области, на почве возникшей ссоры с гражданином У.Л., нанёс ему рукой удар в область головы, в результате чего он упал и ударился об бетонное покрытие земли, тем самым получив тяжкие телесные повреждения, был госпитализирован. Н.Х. задержан.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного частью 1 статьи 104 (умышленное тяжкое телесного повреждения) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.