Toshkent shahri. Olmazor tumani bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi “a” bandi (Firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.
Tergov harakatlari davomida, 2020 yilning 29 iyun kuni soat 15:00 larda 60 yoshli Tatyana V., va 57 yoshli Alisher S.,lar o‘zganing mulkini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritish maqsadida qurilish firmasi rahbari 52 yoshli Ruslan F.,ga uning nomidan Davlat dasturi bo‘yicha tenderda ishtirok etib, 620 000 AQSH dollarlik qurilish ob’ekti va loyihasini yutib berishlarini va’da qilib, undan Olmazor tumani TXAY ko‘chasida joylashgan chorrahada 61 000 AQSH dollar pul mablag‘larini aldov yo‘li bilan olib, bergan va’dasini bajarmaganliklari aniqlandi.
Hozirda mazkur jinoyat ishi yuzasidan tergov davom etmoqda.
Hurmatli fuqarolar hozirgi kunda ko‘plab uchrayotgan firibgarlarning domiga tushib, yillar davomida qilgan mehnatlaringiz evaziga bo‘lgan moddiy qimmatliklaringizni tanimagan, yaxshi bilmaganinsonlarga biron-bir hujjatsiz yoxud notarial tasdiqlanmagan shartnomalarsiz bermasliklaringizni, yuqoridagi holatlar yuzasidan sohaviy idoralarga murojaat qilishingizni so‘rab qolamiz.

Мечты о прибыльном строительном объекте
Ташкент. Со стороны Следственного отделения при УКД ОВД Алмазарского района возбуждено уголовное дело по п. “а” ч. 4 ст. 168 (мошенничество, совершённое в особо крупном размере) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Следствием установлено, что 29 июня 2020 года в 15:00 часов 60-летняя Татьяна В. и 57-летний Алишер С., с целью завладения чужого имущества путём обмана, вошли в доверие к директору строительной фирмы 52-летнему Руслану Ф., пообещав ему от его имени участие в тендере утвержденной государственной программой, выиграть заказ на проект строительства объекта на общую сумму 620.000 долларов США, после чего находясь на перекрёстке улицы ТХАЙ Алмазарского района завладели его денежными средствами в размере 61.000 долларов США, но обещанного не выполнили.
Уважаемые граждане в настоящее время имеется множество уловок создаваемых со стороны мошенников, просим Вас не передавать нажитое вами   многолетним кропотливым трудом имущество мало знакомым для вас лицам не зарекомендовавших себя как порядочные добросовестные лица без каких-либо документов либо не заверенных в нотариальных конторах.