Yo‘l chetiga qoldirib ketilgan avtomashina kimga kerak bo‘lib qolganligi tez fursatda aniqlandi
Buxoro viloyati. 2022 yil 7 noyabr kech soat 00:45 da Buxoro viloyati IIB “102” raqamiga 26 yoshli G‘ijduvon tumanda yashovchi S.A. qo‘ng‘iroq qilib, o‘ziga tegishli bo‘lgan Xitoy Xalq Respublikasida ishlab chiqarilgan “HAFTI SONG HUA JIANG” rusumli kichik hajmdagi yuk mashinasini G‘ijduvon tuman “XavzakMFY hududidan o‘tuvchi M-37 avtomobil yo‘lining yo‘l chetiga qoldirib ketilgan joyidan nomaʼlum shaxs tomonidan olib ketilganligini bildirib, ushbu nomaʼlum shaxsga nisbatan qonuniy chora ko‘rishni va yuk mashinasini topishda amaliy yordam berishni so‘ragan.
Holat bo‘yicha yuk mashinani topish hamda uni olib ketgan nomaʼlum shaxsni aniqlash maqsadida olib borilgan tezkor-qidiruv ishlari natijasida, ushbu kichik hajmdagi yuk mashina G‘ijduvon tuman Ko‘hna Nayman qishlog‘i hududidagi “Shukur To‘xta” fermer xo‘jaligiga qarashli ekin yer maydoni yaqinida oynalari sindirilgan holatda tashlab ketilganligi aniqlangan. Yuk mashina ko‘zdan kechirilib, hujjatlashtirilgan va hozirda jarima maydonchasiga saqlash uchun joylashtirilgan.
Olib borilgan tergov-tezkor ishlari natijasida ushbu yuk mashinani 14 yoshli voyaga yetmagan X. A. va F.Sh.lar birgalikda olib qochganliklari aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan G‘ijduvon tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksning 267-moddasi 2-qismi “B” bandi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli fuqarolar !
Moddiy boyliklaringizga befarq bo‘lmang, avtomashinangizni qulflanganligiga ishonch hosil qiling va kalitni o‘t oldirish joyida qoldirmang. Aks holda arzimagan eʼtiborsizlik ham yuqoridagi kabi salbiy holatlar ro‘y berishiga sababchi bo‘lishi mumkin.

Кому же стала необходима оставленная на обочине дороги автомашина, установлено в кротчайшее время
Бухарская область. 07 ноября 2022 года в 00:45 часов на короткую линию “102” УВД Бухарской области обратился 26-летний житель Гиждуванского района С.А. и сообщил, что оставленный в этот день на обочине трассы М-37, проходящей на территории МФИ «Хавзак» Гиждуванского района, принадлежащий ему небольшой грузовой автомобиль марки “HAFTI SONG HUA JIANG” был угнан со стороны неизвестных лиц, и просил принять законные меры в отношении неизвестного лица и оказать содействие в нахождении принадлежащего ему грузового автомобиля.
В ходе оперативно-розыскных мероприятий, направленных на местонахождение грузовика и установления неизвестного лица, совершившего данное преступление, было установлено, что данный небольшой грузовик был оставлен со стороны неизвестного лица с разбитыми окнами на поле фермерского хозяйства «Шукур Тухта», расположенного на территории села «Кухна Найман» Гиждуванского района.
Предпринятыми следственно-оперативными мероприятиями было установлено, данный грузовик был угнан со стороны несовершеннолетних 14-летнего Х.А. и Ф.Ш.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Гиждуванского района было возбуждено уголовное дело по пунктам «б» части 2 статьи 267 (угон в целях хищения транспортного средства путем кражи или грабежа по предварительному сговору группой лиц) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В данное время следственные действия продолжаются.
Уважаемые граждане не будьте безразличны к своему имуществу. Не оставляйте двери автомашины не запертыми, а ключ в замке зажигание. В противном случае даже малейшая небрежность может привести к вышеприведенному негативному последствию.