Talonchilik jinoyati fosh etildi
2018 yil 15 sentyabr kuni noma’lum shaxslar Toshkent shahar Uchtepa tuman hududida yo‘lovchi sifatida kelayotgan YU.N.ga nisbatan hayot va sog‘liq uchun xavfli bo‘lmagan zo‘rlik ishlatib, bo‘ynidan sariq metalldan ishlangan zanjirini yulib olib, hodisa joyidan yashiringanlar.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi 2-qismi “a” bandi (talonchilik, ya’ni hayot va sog‘liq uchun xavfli bo‘lmagan zo‘rlik ishlatib o‘zganing mulkini ochiqdan-ochiq talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
17 sentyabr kuni ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida ushbu jinoyat Yu.J. va A.S. lar tomonidan sodir etilganligi aniqlanib, ular ashyoviy dalillar bilan ushlangan.

Грабители сорвали с шеи девушки золотую цепочку
15 сентября 2018 года, двое неизвестных мужчин, находясь на территории Учтепинского района города Ташкента, незаметно подбежав сзади к гражданке  Ю.Н., сорвали с её шеи золотую цепочку из желтого метала, после чего скрылись с места совершения преступления.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «а» части 2 статьи 166 (грабеж, то есть открытое хищение чужого имущества, совершенный с применением насилия, не опасного для жизни или здоровья, либо с угрозой применения такого насилия Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел 17 сентября т.г. за совершение вышеуказанного преступления были установлены и задержаны Ю.Ж. и А.С., у которых было изъято вещественное доказательство.