Odam o’limi bilan bog’liq yo’l-transport hodisasi
2019 yil 3 yanvar kuni soat taxminan 12:00 da, fuqaro N.N. o’z boshqaruvidagi “Neksiya” rusumli avtoulovni Toshkent viloyat Bo’stonliq tuman hududidan o’tuvchi “Bektemir-Chorbog’” avtomobil yo’lining 42-kilometrida boshqarib ketayotib, boshqaruvni yo’qotgan va yo’lning o’ng chetidagi jarlikka tushib ketib, yo’l-transport hodisasini sodir etgan. Natijada, mazkur avtoulov yo’lovchisi M.Sh. jarohat olib, hodisa joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish, odam o’lishiga sabab bo’lsa) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Дорожно-транспортное происшествие со смертельным исходом
3 января сего года примерно в 12:00 часов, гражданка Н.Н. на своей автомашине марки “Нексия” двигаясь по направлению “Бектемир-Чорбоғ” что в 42 километре автомобильной дороги, несправилась с управлением, выехала на обочину и упала в кювет. В результате пассажирка находящийся в автомашине М.Ш. погибла на месте происшествия.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного частью 2 статьи 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.