Dalmun qishlog‘idan olib qochilgan avtomobil o‘z egasiga qaytarildi
Ushbu avtomashinani qidirib topish maqsadida, viloyat miqyosida «To‘sib ushlash» tadbiri eʼlon qilinib, barcha YPX maskanlariga, YHXB xodimlariga bu haqda xabar berilgan. Natijada R.Xasanga tegishli avtomashina Jondor tumani Oqrabot qishlog‘ida yashovchi 25 yoshli B.Ro‘zi tomonidan olib qochilganligi aniqlanib, avtomashina Beklar qishlog‘i hududidan topilgan.
Mazkur holat yuzasidan Jondor tumani IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, B.Ro‘zi protsessual tartibda ushlangan.
Hozirda jinoyatning kelib chiqish sabablari o‘rganilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, yuqorida ko‘rsatilgan jinoyatni sodir etganlik uchun Jinoyat kodeksida 10 yildan 15 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan bog‘liq jazo qo‘llanilishi belgilangan.

Автомобиль, угнанный из селения Далмун возвращен своему владельцу
Бухарская область. 19 мая текущего года в 01:00 часов на короткую линию «102» обратился Р.Хасан и сообщил, что в этот день примерно в 00:30 часов неизвестное лицо совершило угон принадлежащего ему автомобиля марки «Spark» оставленного около ворот его дома расположенного в селении Далмун Жондорского района.
С целью розыска данного автомобиля и лица совершившего данное преступление, на территории области был объявлен план «Перехват», разосланы соответствующие ориентировки по всем постам ДПС.
В результате слаженных действий сотрудников ОВД удалось выяснить местонахождение автомобиля в селении Беклар, который как оказался был угнан со стороны жителя селения Окработ Жандарского района 25-летним
Б.Бузи.
По данному факту со стороны Следственного отделения при ОВД Жондорского района было возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 267 (угон транспортного средства) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Б.Рузи задержан в процессуальном порядке.
Напоминаем, что при установлении вины вышеуказанного лица законом предусматривается наказание в виде лишения свободы от 5 до 10 лет.