2018 yil 21 noyabr kuni soat taxminan 22:30da, fuqaro X.I. mast holatda, Samarqand viloyati Oqdaryo tumanida joylashgan “Aura” tungi klubida bo’la turib, fuqaro D.X. bilan o'rtalarida kelib chiqqan o'zaro janjal oqibatida uning qorin qismiga pichoq bilan urib, og'ir tan jarohati etkazgan. Natijada D.X. kasalxonaga yotqizilgan. X.I. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “e” bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish, bezorilik oqibatida sodir etilsa) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Алкоголь привела к преступлению
21 ноября 2018 года, примерно в 22:30 часов, гражданин Х.И., будучи в алкогольном опьянении, находясь в ночном клубе “Аура”, расположенном на территории Акдарьинского района Самаркандской области, на почве возникшей ссоры с гражданином Д.Х., умышленно нанес ему ножевое ранение в область живота, тем самым причинил тяжкие телесные повреждения. В результате полученного тяжкого телесного повреждения Д.Х. был госпитализирован, а Х.И. задержан.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренное пунктом “е” части 2 статьи 104 (нанесение умышленного тяжкого телесного повреждения, из хулиганских побуждений) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.