2021 yil 23 yanvar kuni Namangan viloyat IIB boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik T.M.Mustafayev rahbarligida, Tergov boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari podpolkovnik E.Ya.Ubaydullayev, tergovchi katta leytenant A.X.Nurillayev va Mingbuloq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linma boshlig‘i mayor X.Z.Kamalovlar ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Mingbuloq tuman Xalq qabulxonasida Mingbuloq tumanida yashovchi fuqarolar bilan tergovga qadar tekshiruv, surishtiruv, dastlabki tergov va pasport (biometrik pasport berish, propiskaga qo‘yish va propiskadan chiqarish, fuqaroligi bo‘lmagan shaxslarga O‘zbekiston Respublikasi fuqaroligini berish) masalalari bo‘yicha sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulda 8 nafar fuqarolar qabul qilindi.
Ular tomonidan:-
-2 nafari Mingbuloq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi bo‘yicha turmush o‘rtoqlariga nisbatan “qamoqqa olish” ehtiyot chorasi qo‘llanilganligi, va shu sababli turmush o‘rtoqlari bilan uchrashishda amaliy yordam berish masalasida;
-1 nafari yashash xonadonini tom qismini yopishda;
-1 nafari shifoxonada ishlashligini, ish stavkasini oshirib berishda amaliy yordam berish masalasida;
-2 nafari yozgan arizalari yuzasidan Mingbuloq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi bo‘yicha, yetkazilgan moddiy zararlarni undirish masalasida amaliy yordam berish  masalasida;
-1 nafari muqaddam yashash xonadonidan televizor o‘g‘irlab ketilganligi yuzasidan Mingbuloq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi bo‘yicha jinoyatni sodir etgan shaxs aniqlanganligini bildirib, televizorini qaytarib olishda yordam berish masalasida,
-1 nafari Mingbuloq tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan tergov qilingan jinoyat ishi bo‘yicha, aybdor shaxslarning oila aʼzolari zararni bir qismini berib barchasini olganligi haqida tilxat yozib berishni so‘rab bezovta qilayotganligini bildirib, bezovta qilmaslikda amaliy yordam berish masalasida,
Murojaatlarning 5 tasi joyida hal etilib qanoatlantirildi, 2 tasi tegishliligi bo‘yicha boshqa idoralarga yuborildi va 1 tasi bo‘yicha tegishli tushuntirishlar berildi.

В Мингбулакском районе Наманганской области проведён выездной прием граждан
23 января текущего года со стороны Заместителя начальника УВД Наманганской области-начальником Следственного управления подполковником Т.М. Мустафаевым, первым заместителем начальника Следственного управления подполковником Э.Я.Убайдуллаевым, при участии следователя А.Х. Нуриллаева и начальника следственного отделения Мингбулакского района майора Х.З. Камалова был проведён выездной прием граждан, который состоялся в здании народной приемной Мингбулакского района Наманганской области. В ходе приема были рассмотрены вопросы, касающиеся материалов до следственной проверки, предварительного следствия, а так же вопросы касающиеся выдачи биометрических паспортов, прописки и выписки с места жительства, получение гражданства Республики Узбекистан.
Так же в ходе выездного приема было принято 8 граждан, двое из которых просили оказать содействие на встречу со своими супругами, в отношении которых была избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу», два обращения связанное с оказанием возмещения причинённого материального ущерба в рамках возбужденного уголовного дела. Так же по одному обращению поступило с просьбой оказать помощь в закрытии крыши жилого дома, оказать содействия в увеличении рабочей ставки и оказать содействия в возвращении украденного телевизора.
Начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Т.М. Мустафаевым 5 обращений граждан были решены на месте, 2 обращения по подследственности направлены в другие органы и по 1 обращению было дано разъяснение.