Qoraqalpogʼiston Respublikasi Kegeyli tumanida sayyor qabul oʼtkazildi!
Joriy yilning 21 noyabr kuni Qoraqalpogʼiston Respublikasi Ichki ishlar vazirining oʼrinbosari – Tergov boshqarmasi boshligʼi podpolkovnik M.Rahmatullayev tomonidan Kegeyli tuman «Jana bozor» OFY da tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul oʼtkazildi.
Qabul jarayonida jami 11 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan boʼlib, ulardan 6 tasi qanoatlantirildi, 3 nafar fuqaroning murojaati ijroga qaratilib, nazoratga olindi va 2 ta murojaat boʼyicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul vaqtida jami 6 nafar 16 yoshga toʼlgan yigit-qizlarga Oʼzbekiston Respublikasining fuqarolik pasportlari topshirildi va 1-guruh nogironi bo'lgan bir nafar fuqaroga tuman tibbiyot birlashmasi tomonidan nogironlik aravachasi berilishi taʼminlandi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Qoraqalpogʼiston Respublikasi Ichki ishlar vazirining oʼrinbosari podpolkovnik M.T.Rahmatullayev tomonidan respublikaning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar oʼtkazilishi davom yetmoqda.

В Кегейлиском районе Республики Каркалпакстан был проведен выездной приём для населения.
21 ноября текущего года заместителем министра МВД Республики Каракалпакстана - начальником Следственного управления подполковником Рахматуллаевым М.Т. был проведен выездной прием для населения в посёлке «Жана базар» Кегейлиского района.
В ходе выездного приема, подполковник Рахматуллаев М.Т. принял 11 граждан, в результате которого, обращения 6 граждан были положительно разрешены на месте, обращение 3-х граждан было направлено на исполнение и взяты под контроль, по обращениям 2-х граждан была дана правовая консультация.
Кроме этого, в ходе выездного приёма, 6 гражданам, достигших 16 летнего возраста были вручены гражданские паспорта, одному гражданину инвалиду 1 группы была выдана инвалидная коляска.