Sirdaryo viloyatining Oq oltin tumanida viloyat IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi boshlig'i tomonidan sayyor qabul o'tkazildi
O'zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamenti rahbariyatining ko'rsatmasiga asosan, joriy yilning 16 noyabr kuni Sirdaryo viloyati IIB boshlig’i o’rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik Sh.Sharipov tomonidan Oq oltin tumani aholisi bilan sayyor qabul o'tkazildi.
Qabul jarayonida jami 12 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 5 tasi qanoatlantirildi, 3 nafar fuqaroning murojaati ijroga qaratilib, nazoratga olindi va 4 ta murojaat bo’yicha tushuntirish berildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Sirdaryo viloyati IIB boshlig’i o’rinbosari Sh.Sharipov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

В Акалтынском районе Сырдарьинской области начальником Следственного управления при УВД Сырдарьинской области был проведен выездной прием граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 16 ноября 2019 года начальником Следственного управления при УВД Сырдарьинской области подполковником Шариповым Ш. был проведен выездной прием для населения Акалтынского района.
В ходе выездного приема подполковник Шарипов Ш. принял 12 гражданю. Обращения 5-ти граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 4-х граждан была дана правовая консультация, по обращению 3-х граждан было принято решение о проведении дополнительной проверки.
Выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Сырдарьинской области – подполковника Шарипова Ш. продолжаются согласно утвержденного плана. Запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Сырдарьинской области.