Navoiy viloyati Uchquduq tumanida sayyor qabul o'tkazildi!
Joriy yilning 20 noyabr kuni Navoiy viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i polkovnik O.Xasanov tomonidan Uchquduq tuman xalq qabulxonasida tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 14 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 8 tasi qanoatlantirildi, 4 nafar fuqarolarning murojaatlari o’rganib chiqilib tegishliligi bo’yicha boshqa idoralarga yo’naltirilib, nazoratga olindi va 2 ta murojaat bo’yicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul vaqtida 16 yoshga to’lgan 7 nafar fuqarolarga O’zbekiston Respublikasining fuqarolik pasportlari topshirildi, hamda 2 ta kam ta’minlangan oilalarga moddiy yordam ko’rsatildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Navoiy viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari polkovnik O.Xasanov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Начальником Следственного управления при УВД Навоийской области был проведен выездной прием граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 20 ноября 2019 года начальником Следственного управления при УВД Навоийской области полковником Хасановым О. был проведен выездной прием для населения Учкудукского района в здании Народной приёмной.
В ходе выездного приема, полковник Хасанов О. принял 14 граждан, в ходе которого, обращения 8-ти граждан были положительно разрешены на месте, обращения 4-х граждан направлены в соответствующие органы, исполнение которых были взяты под контроль, по обращению 2-х граждан была дана правовая консультация.
Кроме этого, в ходе приёма 7-м гражданам, достигших 16-летнего возраста были выданы гражданские паспорта и оказана материальная помощь двум мало обеспеченным семьям.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Навоийской области – полковника Хасанова О. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Навоийской области.