Qarshi shahar fuqarolarining tergov bilan bog‘liq muammomalari o‘rganildi
2020 yil 25 dekabr kuni Qashqadaryo viloyat IIB boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik X.N.Atanazarov rahbarligida, Tergov boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari podpolkovnik A.O.Ergashov va viloyat IIB Tashkiliy boshqarma Murojaatlar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i podpolkovnik Sh.A.Xalilovlar ishtirokida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Qarshi shahri halq qabulxonasi binosida Qarshi shahri aholisi uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabul davomida 11 nafar fuqarolar qabul qilindi. Murojaatlarning 5 tasi joyida hal etilib, qanoatlantirildi, 4 tasi bo‘yicha huquqiy tushuntirishlar berildi va 2 tasi Qashqadaryo viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi tomonidan nazoratga olindi.
Hozirda tasdiqlangan reja asosida Qashqadaryo viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik X.N.Atanazarov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Для жителей города Карши проводится выездной приём граждан
25 декабря 2020 года под руководством заместителя начальника УВД Кашкадарьинской области-начальником Следственного управления подполковником Атаназаровым Х.Н., первым заместителем начальника Следственного управления подполковником Эргашовым А.О. при участии начальника отдела организационного управления по обращениям граждан подполковником Халиловым Ш.А. проведён прием для жителей города Карши в здании Народной приемной города.
Начальником Следственного управления при УВД Кашкадарьинской области подполковником Атаназаровым Х.Н. было принято 11 граждан, 5 обращений из которых были решены на месте, по 4 обращениям были даны юридические разъяснения и 2 обращения взяты на контроль со стороны руководства.
В настоящее время на основании утвержденного плана во всех районах Кашкадарьинской области продолжаются выездные приемы граждан.